Súdruh Fico a zakázaný zisk II.

Autor: Boris Hanák | 12.6.2008 o 15:30 | Karma článku: 15,70 | Prečítané:  5307x

Je to naozaj veľký úspech, pretože vládna koalícia preukázala jasnú sociálnodemokratickú orientáciu,“ povedal Fico po hlasovaní o zákone ktorým majú od tohto roka zdravotné poisťovne zakázaný zisk a peniaze z verejného poistného môžu použiť len na zdravotnú starostlivosť.

Bol to jeden z jeho najväčších jánošíkovských počinov. Škodalen, že zasa ukázal tú pravú tvár sociálnodemokratickej orientácie svojej vlády a vlastnej osoby. Svoje činny navyše schovával za výroky že peniaze z verejného poistného nemôžu byť zdrojom žiadneho zisku. Všetci tlieskali, dav aplaudoval, slzičky tiekli, ľudia radostne skandovali.

A my sme sa smiali. Preto sme sa smiali, lebo každý kto neverí na sociálnodemokratické rozprávky o vlkovi a kozliatkach vie, že úlohou tohto zákonu bolo, aby kozy zostaly celé a vlk sýty.

O to viac ma potešila správa z tohto týždňa o predaji podielu v súkromnej zdravotnej spoločnosti Apollo do rúk veľkopodnikateľa Tomáša Chrenka (Chrenek kupuje poisťovňu Apollo). Jeho vstupom do zdravotnej poisťovne ktorá nemôže tvoriť zisk je len dôkazom zavádzania a klamstiev ktoré sme od Fica na tému zdravotníctvo počuli. Ak by mal Fico pravdu, investícia pána Chrenka by bola čistou stratou a kedže sa môžme domnievať, že pán Chrenek hlupák nie je, svoje investované peniaze v zdravotníctve zarobí niekde inde.

Všetci predsa vieme, že v zdravotníctve okrem zdravotných poisťovní pôsobia, nemocnice, polikliniky, ambulancie, lekárne, farmaceutické spoločnosti, distribútory liečiv, dodávatelia zdravotníckeho materiálu, dodávatelia prístrojového vybavenia, údržbárske firmy, upratovacie firmy ...
Všetci títo žijú rovnako ako poisťovne z peňazí z verejného poistného a na rozdiel od poisťovní majú dovolené tvoriť zisky. Spolu ročne v niekoľkých stovkách miliónov (t.z. zopár miliárd Sk). Preto bolo od začiatku jasné, že sociálnym demokratom ani tak nešlo o to ušetriť peniaze a dať ich naspäť ľuďom, ale potrestať súkromné spoločnosti na ktoré nemajú vplyv a donútiť ich odísť z tohto biznisu, aby ho mohli ovládnuť sami. A následne dať možnosť zarobiť svojim sponzorom a mecenášom ktorý už veľmi dávno vedia, že zdravotníctvo je ten najlepší biznis na svete, aj v štátoch so sociálnodemokratickými vládami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?