Róbert Ficošík - národný hrdina či iba obyčajný klamár ?

Autor: Boris Hanák | 25.1.2008 o 8:30 | Karma článku: 13,98 | Prečítané:  2276x

* Stáročia sa o ňom bude písať, ako bohatým bral a chudobným rozdával * * Ako sa nebál postaviť sa na odpor mocepánom, ako im denno denne strach naháňal * * Všetok pospolitý ľud ho skutočne veľmi rád mal * * Keď sa ho jeho vlastní zbavili, Sprostý ľud za ním zaplakal *

Toľko historická legenda o Róbertovi Ficošíkovi.

Róbert Ficošík sa snaží zapáčiť svojím medovým tvrdením že bohatých oberá a chudobným rozdáva. Sprostý ľud mu tieto jeho slová neskutočne verí, lebo to vraví ON. Ale je tomu skutočne tak ?

1.) DANE a ODVODY
Na dane a odvody sa v žiadnom prípade neskladajú bohatí. Tu si stačí pozrieť článok R.Sulíka: "Odvody len pre chudobných a nešikovných", ktorý krásne opisuje, kto je v tomto štáte najviac zbíjaný. Sú to skutočne bohatí ako to vraví ON ?

2.) VIANOČNÉ PRÍSPEVKY
Na vianočné príspevky pre dôchodcov sa v žiadnom prípade neskladajú bohatí. Na vianočné príspevky sa skladajú všetci, aj chudobní, dokonca i tí, ktorí majú menej ako dôchodci. Je až neskutočne sociálne ak sa aj ľudia ktorí žijú pod životnou úrovňou našich dôchodcov podieľajú na financovaní JEHO vládnej sociálnej reklamnej kampane.

3.) VYSOKÉ ŠKOLY
Ani na financovanie vysokých škôl sa v žiadnom prípade neskladajú bohatí. Na štúdium na vysokých školách sa skladajú všetci, aj chudobní. Brutálne sociálne ak na jednej strane bežne pracujúci, ktorých deti na štúdium vysokej školy nemajú "bunky" a končia na učňovských školách platia štúdium aj detí právnikov, doktorov, manažérov, podnikateľov. Platia vzdelanie detí, ktoré na druhej strane ziskom vedomostí budú v budúcnosti poberať násobne vyššie platy ako tí ktorí ich školu platili.

4.) LETISKO BRATISLAVA
V žiadnom prípade sa na financovanie vysnívaného štátneho letiska nebudú skladať bohatí. Bude to z peňazí všetkých, aj chudobných. A kto bude toto letisko využívať ? No predovšetkým tí bohatší a hlavne obyvatelia Bratislavy a západného slovenska, teda ľudia vyššej životnej úrovne. Podľa NEHO je sociálne ak sa bežne pracujúci napríklad z východného slovenska, ktorí ak budú niekedy letieť, poletia zo súkromného letiska v Košiciach, ak sa títo budú podieľať na financovaní moderného štátneho letiska.

5.) NOVÉ DAĽNICE
Ani na financovaní nových diaľnic sa v žiadnom prípade nebudú skladať bohatí. Bude to zasa len z peňazí všetkých, aj chudobných. A kto bude toto diaľnice hlavne využívať ? Firmy, ktorých majitelia sú podľa NEHO veľmi bohatí. Smiešno sociálne ak sa aj bežne pracujúci budú podieľať na financovaní moderného dialnice ktorú využijú tak dva razy do roka.

6.) POĽNOHOSPODÁRSTVO
Na financovaní poľnohospodárstva sa v žiadnom prípade neskladajú bohatí. Bude to z peňazí všetkých, aj chudobných. A kto má z týchto peňazí radosť ? No predsa majitelia firiem, teda bohatí, ktorí sa dostanú k lacným peniazom a môžu tak zvýšiť svoje zisky. Super sociálne ak sa aj bežne pracujúci podieľajú na zvyšovaní životnej úrovne podnikateľov v poľnohospodárstve.

7.) VLÁDNA REZERVA
No a na vládnu rezervu sa takisto v žiadnom prípade neskladajú bohatí. Na tieto JEHO peniaze sa skladajú všetci, aj chudobní. Zo zásady sociálne ak sa aj chudobní ľudia ktorí žijú na hranici biedy podieľajú na financovaní reklamnej kamane tohto neskutočného ľudomila a dobráka.

Tu je teda len zopár postrehov ako sa správa Róbert Ficošík, novodobý bandita a zlodej, ako to ON s radosťou o sebe rozpráva. Skutočne si myslíte že táto vláda bohatých oberá a chudobným dáva ? Berie bohatým ? Rozdáva chudobným ?
Rozdáva
- deťom v detských domovoch ???
- pestúnskym rodinám ???
- deťom ktoré pre svoj vek musia z detských domovov odísť a nemajú kam ???
- slobodným matkám s deťmi ???
- viacdetným rodinám s 3-5timi deťmi ???
- telesne a duševne postihnutým v špeciálnych domovoch ???
- rodinám ktoré sa starajú o telesne a duševne postihnútých ???
- rodinám ktoré skutočne žijú na nízskej životnej úrovňi ???
- dôchodcom s úplne nízskymi príjmami ???
- či iným ktorý by pomoc štátu SKUTOČNE potrebovali ... ???
Že nie ?
A prečo ?
Nie su to marketingovo zaujímavé skupiny ľudí. A bohvie či chodia vôbec voliť.
A ON predsa nemôže rozhadzovať PENIAZE ĽUDÍ tam kde by z toho ON nemal NIČ.

Veď ako Róbert Ficošík vraví, politika je iba o MOCI a ON teraz len pracuje na tom aby ju získal a keď ju bude už úplne mať, tak potom, potom nám pán Boh pomahaj !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?